Sv . Isidor Sevillský

Znám též jako: Isidor Biskup, Učitel středověku

Památka: 4.dubna

Profil: Syn Severiana a Theodory, známých pro jejich zbožnost. Bratr sv. Fulgentia, sv. Florentiny a sv. Leandra Sevilského, který ho podporoval po otcově smrti.Původně Chudý student, který odevzdal problémy Bohu a stal se jedním z nejvíce učených lidí své doby. Kněz. Pomáhal bratrovi Leandrovi, arcibiskupovi  Sevilskému v obracení Ariánských Vizigótů.
Arcibiskup Sevillský asi 601, nástupce svého bratra. Učitel,vynálezce, reformátor. Vyžadoval seminář v každé diecézi, napsal pravidla pro náboženské řády. Plodný spisovatel, včetně slovníku, encyklopedie, historie Gótů a historie světa počínaje stvořením. Dokončil Mozarabickou liturgii, která se stále používá v Toledu ve Španělsku.Předsedal druhému sevilskému koncilu a čtvrtému toledskému koncilu. Představil Aristotelovy práce Španělsku.
Prohlášen učitelem církve papežem Benediktem XIV v roce 1722 a stal se hlavním kandidátem na patrona počítačových uživatelů a Internetu v roce 1999.

Narozen: asi 560 Cartagena, Španělsko

Zemřel: 4. dubna 636 v Seville

Patron: Počítače, počítačoví technici, uživatelé;  Internet, školní děti, studenti

Atributy: včely, biskup držící brk obklopený včelami, biskup stojící poblíž úlu, Starý biskup s princem u nohou, brk, kněz nebo biskup s knihou v rukou, se svatým Leandrem, sv. Fulgentinem, sv. Florentinou; se svou Etymologií

Stáhnou info + obrázek Isidora Sevillského (47 k)